W Kierszku będą równać gminne drogi gruntowe | Konstancin-Jeziorna

W Kierszku będą równać gminne drogi gruntowe

07-06-2024

W najbliższy poniedziałek (10 czerwca br.), jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, planowane jest równanie dróg gruntowych w Kierszku. Drogowcy pojawią się na ul. Prawdziwka i ul. Olechowskiej. W związku z pracami mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w przejazdach.

Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia drogi gruntowe. W najbliższy poniedziałek (10 czerwca br.) drogowcy pojawią się w Kierszku, gdzie równane będą nawierzchnie ul. Prawdziwka i ul. Olechowskiej. W związku z zaplanowanymi pracami mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w przejazdach. Termin robót drogowych uzależniony jest od warunków pogodowych i może ulec zmianie. – Równania dróg gruntowych nie prowadzi się przy opadach deszczu oraz zaraz po nich – wyjaśnia Piotr Szczepanik, kierownik Wydziału Dróg Gminnych Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. – Takie warunki utrudniają zagęszczenie gruntu. 

W tym roku za bieżące utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej odpowiedzialna jest firma South Stream z Kotorydza, która jako jedyna złożyła ofertą w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Kolejne prace będą sukcesywnie prowadzone na drogach, których nawierzchnia jest w złym stanie technicznym. Zakres zlecanych prac jest różny i obejmuje m.in. usunięcie nierówności poprzez równanie i profilowanie; renowację nawierzchni z kruszywa betonowego, destruktu lub kamienia naturalnego. Wartość umowy to ponad 1,6 mln zł.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.