Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin | Konstancin-Jeziorna

Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

27-05-2022

Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.

Setki uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w gminie Konstancin-Jeziorna. Wszyscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. By pomóc im w załatwianiu różnych formalności w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 od kilku miesięcy działa punkt informacyjny, który obsługuje osoba biegle posługująca się językiem ukraińskim. To też tutaj, po zamknięciu społecznego punktu wydawania darów przy ul. Sobieskiego 6, zgłaszają się osoby szukające wsparcia rzeczowego. W miarę możliwości jest ono udzielane.  

Wspólne działanie

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc lokalnych firm i prywatnych osób. Uchodźców wojennych z Ukrainy wspierają m.in. pracownicy konstancińskiego magistratu, którzy w ostatnim czasie zorganizowali kolejną już zbiórkę darów. Do akcji włączył się także konstanciński supermarket Auchan. Przekazał on, za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, paletę artykułów spożywczych i higienicznych. Znalazły się wśród nich m.in. mąka, cukier, makarony, kasze, ryż, olej, konserwy i przetwory owocowe, zupki dla niemowląt, a także mydło, papier toaletowy i środki do prania. Wszystko zostało posegregowane i w pierwszej kolejności przekazane kilkunastu rodzinom, które zwróciły się do magistratu o pomoc. Pozostałe rzeczy są wydawane potrzebującym na bieżąco.

Podziękowania

Za udział w inicjatywie i wsparcie rzeczowe serdecznie dziękujemy supermarketowi Auchan w Konstancinie-Jeziornie, Iwonie Siudzińskiej – radnej Rady Miejskiej i sołtys sołectwa Bielawa, OSP Bielawa oraz pracownikom konstancińskiego urzędu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.