Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin | Konstancin-Jeziorna

Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

27-05-2022

Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.

Setki uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w gminie Konstancin-Jeziorna. Wszyscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. By pomóc im w załatwianiu różnych formalności w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 od kilku miesięcy działa punkt informacyjny, który obsługuje osoba biegle posługująca się językiem ukraińskim. To też tutaj, po zamknięciu społecznego punktu wydawania darów przy ul. Sobieskiego 6, zgłaszają się osoby szukające wsparcia rzeczowego. W miarę możliwości jest ono udzielane.  

Wspólne działanie

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc lokalnych firm i prywatnych osób. Uchodźców wojennych z Ukrainy wspierają m.in. pracownicy konstancińskiego magistratu, którzy w ostatnim czasie zorganizowali kolejną już zbiórkę darów. Do akcji włączył się także konstanciński supermarket Auchan. Przekazał on, za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, paletę artykułów spożywczych i higienicznych. Znalazły się wśród nich m.in. mąka, cukier, makarony, kasze, ryż, olej, konserwy i przetwory owocowe, zupki dla niemowląt, a także mydło, papier toaletowy i środki do prania. Wszystko zostało posegregowane i w pierwszej kolejności przekazane kilkunastu rodzinom, które zwróciły się do magistratu o pomoc. Pozostałe rzeczy są wydawane potrzebującym na bieżąco.

Podziękowania

Za udział w inicjatywie i wsparcie rzeczowe serdecznie dziękujemy supermarketowi Auchan w Konstancinie-Jeziornie, Iwonie Siudzińskiej – radnej Rady Miejskiej i sołtys sołectwa Bielawa, OSP Bielawa oraz pracownikom konstancińskiego urzędu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Pomieszczenie. Przy recepcji stoją cztery uśmiechnięte panie. Pod zdjęciem są informacji (powielone w artkule) dotyczące funkcjonowania centrum informacyjnego dla uchodźców.

    Bezpłatna pomoc doradcza i językowa dla uchodźców z Ukrainy

    Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Fundacja ADRA Polska wspólnie z organizacją CARE otworzyła w Warszawie Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców. Placówka oferuje pomoc informacyjną i prawną, wsparcie doradcy zawodowego i psychologa, lekcje języka polskiego, opiekę nad dziećmi.
  • 11 osób stój w rzędzie na scenie. W rękach trzymają dyplom i róże czerwone.

    To było wyjątkowe święto kina w Konstancinie-Jeziornie

    To była prawdziwa gratka dla miłośników X Muzy! W dniach 23–25 września w Konstancińskim Domu Kultury odbyła się V edycja Festiwalu Filmowego Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. W czasie Festiwalu pokazano nie tylko filmy finałowe, nadesłane na konkurs, ale także filmy Studia Munka.