Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin | Konstancin-Jeziorna

Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

27-05-2022

Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.

Setki uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w gminie Konstancin-Jeziorna. Wszyscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. By pomóc im w załatwianiu różnych formalności w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 od kilku miesięcy działa punkt informacyjny, który obsługuje osoba biegle posługująca się językiem ukraińskim. To też tutaj, po zamknięciu społecznego punktu wydawania darów przy ul. Sobieskiego 6, zgłaszają się osoby szukające wsparcia rzeczowego. W miarę możliwości jest ono udzielane.  

Wspólne działanie

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc lokalnych firm i prywatnych osób. Uchodźców wojennych z Ukrainy wspierają m.in. pracownicy konstancińskiego magistratu, którzy w ostatnim czasie zorganizowali kolejną już zbiórkę darów. Do akcji włączył się także konstanciński supermarket Auchan. Przekazał on, za pośrednictwem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, paletę artykułów spożywczych i higienicznych. Znalazły się wśród nich m.in. mąka, cukier, makarony, kasze, ryż, olej, konserwy i przetwory owocowe, zupki dla niemowląt, a także mydło, papier toaletowy i środki do prania. Wszystko zostało posegregowane i w pierwszej kolejności przekazane kilkunastu rodzinom, które zwróciły się do magistratu o pomoc. Pozostałe rzeczy są wydawane potrzebującym na bieżąco.

Podziękowania

Za udział w inicjatywie i wsparcie rzeczowe serdecznie dziękujemy supermarketowi Auchan w Konstancinie-Jeziornie, Iwonie Siudzińskiej – radnej Rady Miejskiej i sołtys sołectwa Bielawa, OSP Bielawa oraz pracownikom konstancińskiego urzędu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

    Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

    W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
  • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

    Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

    W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.