Zapraszamy na Jarmark Świąteczny do Parku Zdrojowego | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na Jarmark Świąteczny do Parku Zdrojowego

16-12-2022

Kiermasz rękodzieła i ozdób świątecznych, spotkanie z Mikołajem i wspólne kolędowanie – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Jarmarku Świątecznego. Będzie też tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Zapraszamy 18 grudnia (niedziela) do Parku Zdrojowego.

W Konstancinie-Jeziornie znów zagości Jarmark Świąteczny. To już tradycja i nie może jej zabraknąć także w tym roku. Widzimy się 18 grudnia (niedziela) w Parku Zdrojowy. Czeka sporo atrakcji.

Kiermasz i atrakcje dla dzieci 

Niezmiennie wzdłuż głównej alei parkowej staną stoiska z wyrobami rękodzielniczymi takimi jak: ozdoby świąteczne, bombki, lizaki, zabawki, rzeźby i obrazy, a także regionalne przysmaki – miody, sery, ryby, wędliny, przyprawy, przetwory i pierniki. Równie duży będzie wybór oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów. Kiermasz czynny będzie w godz. 11.00–17.00.

Z myślą o najmłodszych na jarmark przybędzie Mikołaj (od godz. 12.00). Nie zabraknie zabaw i animacji ze śnieżynkami oraz warsztatów ozdób świątecznych. Na liście atrakcji dla dzieci są także m.in. gigantyczna kula śnieżna oraz przejażdżki świąteczną drezyną. Przez cały czas trwania jarmarku będzie można również bezpłatnie poślizgać się na sztucznym lodowisku (w godz. 9.00–21.30).

Występy na scenie

Na jarmarkowej scenie wystąpią dzieci i młodzież ze szkół podstawowych nr 1, 2, 5, 6 oraz No Bell. W świątecznym repertuarze zaprezentują się także: chór Cantabile, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Majtki Pana Kapitana, Jarzębina Czerwona, wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury oraz Konstanciński Chór Kameralny. Do tańca z kolei porwą seniorzy z Grupy ER-nesta oraz uczestnicy zajęć Zumba Gold w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.  

Życzenia i opłatek

O godz. 14.15 życzenia świąteczno-noworoczne złożą Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, oraz Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej, którzy również przełamią się opłatkiem z mieszkańcami gminy. – Jak co roku zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania i dzielenia się radością tego wyjątkowego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia – zachęca burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Na jarmarku nie zabraknie także harcerzy z Hufca Uroczysko Konstancin, gdzie w godz. 14.00–16.00 będą przekazywać mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Organizatorzy

Organizatorami Jarmarku Świątecznego są Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, a partnerami – Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat medialny objęli Kurier Południowy i portal Piaseczno News.

 

Plakat promujący jarmark świąteczny. Czerwone tło z świątecznymi elementami graficznymi (gwiazdki, śnieżynki) na nim dwa zdjęcia – kobiety oraz z parady świątecznej. W głównej części znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, które zostały również powielone w artykule.
 
 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Zdjęcie z zewnatrz Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna, a na nim napis: 1990-2023, Dzień Samorządu Terytorialnego

    Życzenia burmistrza z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

    27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk składa serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim, którzy współtworzą samorząd gminy Konstancin-Jeziorna.
  • 7 osób stoi w rzędzie obok siebie, w rękach trzymają czerwone duże tablice

    Rozbudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem samorządu…

    W piątek (26 maja) w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie odbyło się podpisanie i przekazanie umowy na dofinansowanie rozbudowy placówki. Do gminy Konstancin-Jeziorna z samorządu województwa mazowieckiego trafi wsparcie w wysokości 4 mln zł.