Klub Miłośników Kultury Francuskiej | Konstancin-Jeziorna

Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Godzina
18.30
Miejsce
KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13
Wstęp
bezpłatny

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Miłośników Kultury Francuskiej. 13 października (czwartek) gośćmi w willi Gryf będą prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz – badaczka literatury i kultury oświecenia oraz Jan Maria Kłoczowski – tłumacz monografii „Stanisław August Poniatowski i Europa wieku świateł”. 

Na spotkanie zapraszamy nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami.

Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu i koncentrują się wokół wybranego tematu. Moderują je: Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz Polskiego Radia Dwójka oraz Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska dziewiętnastego i dwudziestego wieku).

Na białym tle po prawej stronie jest duży pomarańczowy napis Klub Miłośników Kultury Francuskiej. Po lewej stronie jest grafika przedstawiająca czubek wieży Eiffla w Paryżu oraz niebieskie i białe chmury.

Najbliższe wydarzenia

 • 29.01.2023
  2. Bieg Rodzinny WOŚP „Policz się z…
  Godzina:
  14.00
  Wstęp:
  wolny
  Miejsce: Park Zdrojowy
 • 29.01.2023
  31. finał Wielkiej Orkiestry Świąte…
  Godzina:
  15.00
  Wstęp:
  wolny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 04.02.2023
  „Na krawędzi – Witold K." – fi…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 05.02.2023
  Spektakl dla dorosłych: Sielska wpa…
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  Płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15