Odebrano mi młodość – Wspomnienia Powstańców Warszawskich | Konstancin-Jeziorna

Odebrano mi młodość – Wspomnienia Powstańców Warszawskich

Plakat filmu. Po lewej stronie duży napis film Joanny Jasitczak, Odebrano mi młodość Wspomnienia Powstańców Warszawskich. Po prawej stronie młoda kobieta, widać jej plecy i kawałek twarzy.
Data
25.09.2021
Godzina
17.00
Miejsce
KDK Hugonówka (sala widowiskowa), ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na pokaz filmu „Odebrano mi młodość – Wspomnienia Powstańców Warszawskich”. Film powstał z inicjatywy Joanny Jasitczak – wolontariuszki Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, z wykształcenia historyka i filmowca, która postanowiła uwiecznić wspomnienia Powstańców, usłyszanych podczas rozmów. Film opowiada historię siedmiu Powstańców Warszawskich. Poznajemy Powstanie z punktu widzenia młodego człowieka, który mierzy się z realiami wojennymi ale także cofamy się do czasów przedwojennej Warszawy.  Narratorzy, którymi są prawdziwi Powstańcy, zabierają nas więc w podróż w czasie. Dzięki tej podróży dowiadujemy się co było najpiękniejsze w przedwojennej Warszawie, co najbardziej utkwiło bohaterom filmu w pamięci, jak wyglądał moment wybuchu wojny i wreszcie jak pamiętają oni Powstanie. Wśród opowieści jest historia Pani Marii – sanitariuszki, która poznała w szpitalu polowym swojego późniejszego męża, czy też niesamowita historia pieska, który uratował życie Pana Janusza – strzelca. Do opowiadanych wspomnień powstały retrospekcje z udziałem aktorów.

Przy okazji premiery filmu uruchomiona została zbiórka na rzecz Powstańców Warszawskich oraz na kolejne produkcje, mające na celu upamiętnienie tego, co wydarzyło się latem 1944 roku w Warszawie https://zrzutka.pl/9h5phy.

Po seansie odbędzie się spotkanie z aktorami. Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu wydarzenia od godz. 12.00.

Najbliższe wydarzenia

 • 28.10.2021
  Klub Podróżnika – Alaska
  Godzina:
  19.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK willa Gryf, ul. Sobieskiego 13
 • 29.10.2021
  Maraton filmowy z dreszczykiem
  Godzina:
  19.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15