Recital Jerzego Kryszaka i Gala Festiwalu Filmowego Maklaka | Konstancin-Jeziorna

Recital Jerzego Kryszaka i Gala Festiwalu Filmowego Maklaka

Data wydarzenia
Godzina
20.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
80 zł

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka zaprasza 30 września na Recital Jerzego Kryszaka i Galę wręczenia nagród, będące częścią Festiwalu Filmowego Maklaka.

Jerzy Kryszak jest aktorem, satyrykiem, felietonistą, reżyserem, scenarzystą i fotografem. Ponadto, artysta śpiewa, recytuje, komentuje, a przede wszystkim, bawi i wzrusza. Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. J. Słowackiego skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum kierowanego przez jedną najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego.

Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta, filmy od „Wodzireja” przez „Thais”, „Mężczyznę niepotrzebnego”, seriale „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „Alternatywy 4” oraz dziesiątki teatrów telewizyjnych i programów rozrywkowych. W latach 1991-1993 wraz z Andrzejem Zaorskim i Marcinem Wolskim redagował w TVP1 „Polskie ZOO”. Znany jest też z programów telewizyjnych takich jak: „Mój pierwszy raz”, „Dzień Kangura”, czy „Uważaj na kioskarza”.  W latach dziewięćdziesiątych odszedł od teatru i kina i zajął się twórczością kabaretową. Występował  w programie HBO na Stojaka, emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Często bierze udział w Kabaretonach.

Swoimi występami niejednokrotnie doprowadza publiczność do łez i zdecydowanie warto zobaczyć go na żywo, gdyż jest wybitną postacią polskiej sceny satyrycznej.

Grafika przedstawia plakat, na którym znajduje się wizerunek Jerzego Kryszaka.

Najbliższe wydarzenia

 • 29.06.2024
  Turniej Orkiestr Dętych
  Godzina:
  16.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym
 • 07.07.2024
  Charles Aznavour – w wykonaniu Chri…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 21.07.2024
  ,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15