Spotkanie historyczne w Parku Zdrojowym | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie historyczne w Parku Zdrojowym

Data wydarzenia
Godzina
11.30
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

W najbliższy poniedziałek (17 czerwca) w ramach plenerowej wystawy przestrzennej „Oblicza Niepodległości” w Parku Zdrojowym odbędzie się kolejne spotkanie historyczne pt. „Czy Polacy mogą wybić się na niepodległość?”. Start o godz. 14.30. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik historyczny. 

Spotkanie odbędzie się obok Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 wezmą w nim udział prowadzący Witold Rawski. Początek spotkania o godz. 11.30. Panelowi będzie też towarzyszyć piknik historyczny od godz. 8.30 do 14.30, podczas którego Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi” zaprezentuje umundurowanie, uzbrojenie i pojazdy wojskowe z minionych epok.

Wystawa „Oblicza Niepodległości”

Wystawa „Oblicza Niepodległości” składa się z ponad 200 różnorodnych brył wykonanych z blachy lustrzanej odzwierciedlającej „przeglądanie się rzeczywistości w lustrze historii” i jest próbą zmierzenia się nie tylko z burzliwą historią Polski od XVIII do XX wieku, ale także odpowiedzi na pytanie, jak przeszłość naszego narodu wpływa na teraźniejszość. Publiczność nie tylko może zwiedzić wystawę, ale także ją współtworzyć, zapisując na lustrach swoje refleksje i odpowiedzi na postawione pytania, dotyczące przyszłości Polski, w której chcieliby żyć. Instalację znajdziemy na polanie w pobliżu rzeźby wilków. Wstęp na wystawę oraz wydarzenia jej towarzyszące jest bezpłatny. 

Organizatorzy

Opiekę historyczną nad wystawą sprawuje Witold Rawski. Organizatorem instalacji jest Towarzystwo Projektów Edukacyjnych, a jej partnerami są: Gmina Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój i Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”. Projekt współfinansuje Fundacja PGE.

plakat wystawy interaktywnej

Najbliższe wydarzenia

 • 29.06.2024
  Turniej Orkiestr Dętych
  Godzina:
  16.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym
 • 07.07.2024
  Charles Aznavour – w wykonaniu Chri…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 21.07.2024
  ,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15