Wirtualne Muzeum – Dom Mody Herse | Konstancin-Jeziorna

Wirtualne Muzeum – Dom Mody Herse

Data wydarzenia
Godzina
18.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina. Tym razem będzie ono poświęcone Domowi Mody Bogusław Herse, a gościem wydarzenia będzie Agnieszka Dąbrowska – autorka książki „Herse Warszawski Dom Mody”.

Rodzina Herse, była jedną z rodzin pochodzenia francuskiego, która związała swoje losy z Polską. W pierwszej połowie dziewiętnastego wieku jej przedstawiciele przybyli na teren Wielkopolski, a w 1868 r. założyli w Warszawie firmę, która pod marką Dom Mody Bogusław Herse, stała się najelegantszym sklepem odzieżowym stolicy utrzymując wiodącą pozycję w handlu odzieżą przez blisko 70 kolejnych lat.

O firmie Hersów, związanych z Konstancinem od lat 30. dwudziestego wieku, opowie Agnieszka Dąbrowska, historyczka sztuki, kustosz Muzeum Warszawy, autorka książki pt. „Herse. Warszawski Dom Mody”, wydanej w 2019 r. i wyróżnionej w 60. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku 2019.

Plakat informujący o spotkaniu Wirtualnego Muzeum Konstancina. Wszystkie informacje znajdujące się na plakacie zawarte są w artykule.

Najbliższe wydarzenia

  • 07.11.2025
    Kino Festiwalowe w Hugonówce: „The…
    Godzina:
    19.00
    Wstęp:
    płatny
    Miejsce: KDK „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
  • 07.11.2025
    Koncert: Chris Schittulli – Frenchy…
    Godzina:
    18.00
    Wstęp:
    płatny
    Miejsce: KDK Hugonówka, Konstancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15
  • 07.11.2025
    Warsztaty czerpania papieru w Hugon…
    Godzina:
    16.30
    Wstęp:
    bezpłatny
    Miejsce: KDK „Hugonówka" ul. Mostowa 15
  • 09.11.2025
    Spektakl „Muzyczne Zoo”
    Godzina:
    16.00
    Wstęp:
    płatny
    Miejsce: KDK „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
  • 11.11.2025
    Gminne obchody Narodowego Święta Ni…
    Godzina:
    10.00
    Wstęp:
    wolny
    Miejsce: Konstancin-Jeziorna
  • 16.11.2025
    Utkane z natury – Wizje plastyczne…
    Godzina:
    11.00–18.00
    Wstęp:
    bezpłatny
    Miejsce: KDK „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
  • 16.11.2025
    Komedia „Podwieczorek życia”
    Godzina:
    17.00
    Wstęp:
    płatny
    Miejsce: KDK „Hugonówka”, ul. Mostowa 15