Wirtualne Muzeum – Dom Mody Herse | Konstancin-Jeziorna

Wirtualne Muzeum – Dom Mody Herse

Plakat informujący o spotkaniu Wirtualnego Muzeum Konstancina. Wszystkie informacje znajdujące się na plakacie zawarte są w artykule.
Data
02.06.2022
Godzina
18.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina. Tym razem będzie ono poświęcone Domowi Mody Bogusław Herse, a gościem wydarzenia będzie Agnieszka Dąbrowska – autorka książki „Herse Warszawski Dom Mody”.

Rodzina Herse, była jedną z rodzin pochodzenia francuskiego, która związała swoje losy z Polską. W pierwszej połowie dziewiętnastego wieku jej przedstawiciele przybyli na teren Wielkopolski, a w 1868 r. założyli w Warszawie firmę, która pod marką Dom Mody Bogusław Herse, stała się najelegantszym sklepem odzieżowym stolicy utrzymując wiodącą pozycję w handlu odzieżą przez blisko 70 kolejnych lat.

O firmie Hersów, związanych z Konstancinem od lat 30. dwudziestego wieku, opowie Agnieszka Dąbrowska, historyczka sztuki, kustosz Muzeum Warszawy, autorka książki pt. „Herse. Warszawski Dom Mody”, wydanej w 2019 r. i wyróżnionej w 60. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku 2019.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń.