Zrób sobie święta z Muzeum Wycinanki | Konstancin-Jeziorna

Zrób sobie święta z Muzeum Wycinanki

Godzina
14.00 i 16.00
Miejsce
Muzeum Wycinanki, ul. A. Walentynowicz 18
Wstęp
wolny – zapisy

W sobotnie popołudnie Konstanciński Dom Kultury zaprasza do Muzeum Wycinanki (ul. A. Walentynowicz 18) na os. Mirków. To może być niezwykle kreatywny, familijny czas z filmem animowanym i wycinanką.

Uczestnicy zajęć przygotowanych przez Muzeum Wycinanki obejrzą dwie krótkie bajki, animowane filmy dla dzieci. A będą to animacje zbudowane z wycinanki lub po prostu z papieru. Po projekcji Aleksandra Rózga, instruktorka rzemiosła artystycznego, pomoże samodzielnie połączyć wycinankę, rysunek i króciutkie wymyślone przez uczestników historie, bawiąc się w ten sposób w twórców.

Aleksandra Rózga zajmuje się fotografią, grafiką warsztatową i wycinanką polską. Warsztaty prowadzi m.in. dla Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Festiwalu Liter-Obrazki w Bydgoszczy, Stowarzyszenia Kamienica 56 w Łodzi, Fundacji Ja Wisła, Fundacji Laja. Współtworząca pracownię grafiki artystycznej Manufaktura Sanok (2013-2017r.). W roku szkolnym 20/21 prowadziła zajęcia online dla Fundacji Uniwersytet Dzieci (film poklatkowy i fotoreportaż o tematyce suwerenności żywieniowej i konieczności segregacji śmieci oraz recyklingu). Fotografuje dla instytucji, NGO-sów, festiwali, zespołów muzycznych jak i osób prywatnych..  Autorka programów i koordynatorka wydarzeń kulturalnych (Festiwal Czytelnictwa TU CZY TAM. Sanok 2016; Lato w teatrze w Dynowie; Fundacja Ja Wisła; Festiwal Wszystkie Mazurki Świata). Ambasadorka Święta Herbaty w Cieszynie. W czasie pandemii zajmowała się wspomaganiem dzieci i młodzieży w nauce zdalnej. Od września 2022 roku specjalistka ds edukacji w Muzeum Wycinanki w Konstancinie-Jeziorny.

Zapisy: nr tel. 500 593 685 lub mail: biuroatmuzeumwycinanki [dot] eu.

 

Plakat promujący akcję „Zrób sobie święta"

Najbliższe wydarzenia

 • 26.01.2023
  Spotkanie z piosenką francuską – re…
  Godzina:
  18.30
  Wstęp:
  Płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 27.01.2023
  Szydełkomania – warsztaty dla doros…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  wolny
  Miejsce: KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13
 • 28.01.2023
  Grupa teatralna Ad Rem i spektakl…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  Wolny – wejściówki
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 29.01.2023
  2. Bieg Rodzinny WOŚP „Policz się z…
  Godzina:
  14.00
  Wstęp:
  wolny
  Miejsce: Park Zdrojowy