Dożynki gminne 2022 w Opaczy | Konstancin-Jeziorna

Dożynki gminne 2022 w Opaczy

Godzina
11.30
Miejsce
boisko przy SP nr 6
Wstęp
bezpłatny

Już w najbliższą niedzielę (4 września) będziemy bawić się na Dożynkach Gminy Konstancin-Jeziorna. Występy artystyczne, turniej sołectw, gigantyczny park rozrywki oraz koncerty muzyczne – to tylko niektóre atrakcje święta plonów, na które zapraszamy do Opaczy. Startujemy o godz. 11.30.

Organizatorzy – Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz sołectwo Opacz – zadbali o moc atrakcji, więc nikt się nie będzie nudził. Obchody tegorocznych do-żynek rozpoczną się o godz. 11.30 tradycyjnym korowodem i pre¬zentacją wieńców, po których o godz. 12.00 odprawiona zosta¬nie msza polowa dziękczynna.

I do tańca, i do śpiewu

Ważną rolę podczas święta plonów będą odgrywać starostowie dożynek. W tym roku ta zaszczytna funkcja przypadła Grażynie i Zbigniewowi Trzewikom z Opaczy. To oni 4 września przekażą bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż na ręce gospodarza gminy. Burmistrz Kazimierz Jańczuk symbolicznie podzieli go wśród zgromadzonych mieszkańców i gości, po czym rozpoczniemy wspólne biesiadowanie. Na scenie, która stanie na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6, wystąpią uczniowie Szóstki, tancerze z Egurrola Dance Studio w Konstancinie-Jeziornie, grupy – ER-nesta i Zumba Gold Senior z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także: Łurzycanki, zespół śpiewaczy Powsinianie z Centrum Kultury Wilanów, zespół ludowy Kłosowianki ze Złotokłosu, Jarzębina Czerwona i Majtki Pana Kapitana. Do tańca zagrają też Kapela Sióstr Piotrowicz (godz. 17.00), zespół disco polo Bayera (godz. 18.00) oraz zespół coverowy Boogie Night (godz. 19.30). Z pewnością usłyszymy takie hity jak: „Do samego rana”, „Cześć Goodbye” czy „Dlaczego Ty”, a także znane i lubiane przeboje polskiej oraz zagranicznej muzyki rozrywkowej. Imprezę zakończymy zabawą taneczną (w godz. 21.00–24.00).

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Dożynkom towarzyszyć będzie piknik rodzinny, pełen atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, a wśród nich m.in.: megafarma, czyli gigantyczny park rozrywki oraz strefa gier i zabaw dla dzieci, zawody rekreacyjno-sportowe i warsztaty artystyczne. Ale to jeszcze nie wszystko. Będą też: bańki mydlane i malowanie twarzy, bajkostwory dla dzieci, szczudlarze i fotobudka. Z kolei w miasteczku ekologicznym mieszkańcy dowiedzą się m.in., jak prawidłowo segregować odpady i dbać o środowisko naturalne oraz otrzymają sadzonki drzew w zamian za elektrośmieci przyniesione do specjalnego punktu. Tradycyjnie nie zabraknie pokazów sprzętu strażackiego, badań profilaktycznych oraz stoisk handlowych i gastronomicznych.

Turniej sołectw

W tym roku podczas dożynek, po raz trzeci w historii, przeprowadzony zostanie także turniej sołectw. Wezmą w nim udział: Ciszyca, Czernidła, Dębówka, Habdzin, Kawęczyn, Obory, Opacz i Parcela. Pięcioosobowe drużyny będą musiały zmierzyć się z rywalami w ośmiu konkurencjach obejmujących m.in.: przenoszenie wody z wiadra do wiadra, bieg w workach, wyścigi taczek na czas czy tor przeszkód. Emocji i śmiechu z pewnością nie zabraknie, a na najlepszych czekają nagrody. Wręczone zostaną także wyróżnienia dla „Rolników Roku” oraz dla twórców najpiękniejszych wieńców dożynkowy. Zapraszamy do Opaczy!

Plakat promujący dożynki. Treść z plakatu znajduje się w treści artykułu.

Najbliższe wydarzenia

 • 04.02.2023
  „Na krawędzi – Witold K." – fi…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce:
  KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 05.02.2023
  Spektakl dla dorosłych: Sielska wpa…
  Godzina:
  17.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce:
  KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 07.02.2023
  Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasz…
  Godzina:
  11.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce:
  KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 14.02.2023
  Klub Historyczny: Stocer– dzieło wi…
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce:
  KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13