Koncert w altanie: Opera & Musical na wynos | Konstancin-Jeziorna

Koncert w altanie: Opera & Musical na wynos

Data wydarzenia
Godzina
17.00
Miejsce
altana, Park Zdrojowy
Wstęp
bezpłatny

W sobotę (26 sierpnia) Konstanciński Dom Kultury Hugonówka zaprasza do altany w Parku Zdrojowym na koncert pieśni neapolitańskich i musicalowych oraz arii operowych. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, zapraszamy na niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, wzbogacony najpiękniejszymi ariami, duetami i songami z oper i musicali. Zaśpiewają znakomici śpiewacy: Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – tenor, a liczne anegdoty i ciekawostki związane z królową sztuk muzycznych oraz kulisami słynnego Broadwayu opowie Maciej Michałkowski.
W programie pieśni neapolitańskie, tj.: „Santa Lucia”, „Mamma”, „Torna e Sorriento”, „O Sole Mio”, „La spangola”, „Funiculi, funicula”, arie i duety z oper: „La traviata”, „Gianni Schicchi”, „Cyganeria”, „Romeo i Julia”, „Napój miłosny”, „Rigoletto” a także fragmenty sławnych musicali: „Skrzypek na Dachu”, „Romeo i Julia”, „My Fair Lady”, „West Side Story”, „Cats”, „Dzwonnik z Notre Dame” i wielu innych.
 

 

 

 

 

Grafika wektorowa. Plakat promujący koncert „Opera & Musical na wynos”.

Najbliższe wydarzenia

  • 11.04.2026
    Spektakl dla dzieci „Świat Czarów z…
    Godzina:
    17.00
    Wstęp:
    płatny
    Miejsce: KDK „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
  • 11.04.2026
    Kino dla najmłodszych: cykl ,,Sobot…
    Godzina:
    11.00
    Wstęp:
    bezpłatny
    Miejsce: Biblioteka Główna, ul. Świetlicowa 1, Konstancin-…
  • 11.04.2026
    Warsztaty akwarelowe – kwiaty
    Godzina:
    15.00–19.00
    Wstęp:
    płatny
    Miejsce: KDK „Gryf”, ul. Sobieskiego 13
  • 12.04.2026
    Koncert „Wielcy wirtuozi skrzypiec”
    Godzina:
    17.00
    Wstęp:
    płatny
    Miejsce: KDK Hugonówka, Konstancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15
  • 13.04.2026
    Klub malucha i rodzica „Gryfindorek…
    Godzina:
    10.30–12.30
    Wstęp:
    wolny
    Miejsce: KDK „Gryf”, ul. Sobieskiego 13
  • 13.04.2026
    Spektakl dla dzieci „Smerfy. Zaczar…
    Godzina:
    17.00
    Wstęp:
    bezpłatny
    Miejsce: Biblioteka Główna, ul. Świetlicowa 1, Konstancin-…
  • 14.04.2026
    Spotkania z szachami w Filii Skolim…
    Godzina:
    16.00–18.00
    Wstęp:
    bezpłatny
    Miejsce: Biblioteka Filia Skolimów, ul. Moniuszki 22B,…